kayıt

matlab

 1. 1
  isminin uzun hali matrix laboratory olup haliyle ilk kısmı matematikten gelmeyerek şaşırtabilen yazılım.
  #104705 originofsymmetry | 4 yıl önce
   
 2. 2
  İndexi 1 den başlattığı için saygı duymadığım yazilim. Yani ne biliyim biraz, ımmh:( sevimsiz.
  #104707 feminist as fuck | 4 yıl önce
   
 3. 3
  pythonu çözdüğümde yüzüne bakmayacağım ama şu an deney programlama ve r ile beraber kullanımdaki kolaylıkları sebebiyle tek çarem olan yazılım. yazıyosunuz oluyor dert yok tasa yok... hop kaydet at r'a çat çat grafikleri çıkar... bir de ekran kartımla yıldızları barışabilse bilişsel deney piyasasını alt üst edeceğiz ama bilgisayar dandik yapacak bir şey yok.

  ...
  #104712 dark matter | 4 yıl önce
   
 4. 4
  octave'ın açık-kaynak eşleniği olduğu yazılım dili ve numerik hesaplama ortamıdır. Sanılanın aksine python ya da başka herhangi bir dil öğrenince işlevini yitirmez. Hala daha makine öğrenmesini temelden öğrenmek istediğinizde en iyi öğrenme araçlarındandır matris temelli alt yapısı sayesinde(bkz: Coursera - Stanford Machine Learning). Yüklü geldiği çalışma ortamı yüzünden ağır çalışır Octave'a göre, fakat octave'da olmayan bir sürü fonksiyon ve uygulama ile birlikte gelir ortamı.

  Yeni öğrenenlerin duyduğunu yazıya geçirirken "mathlab" olarak ithamda bulunması pek bir çekilmez. Hatta başkalarının doğrusunu yazdığını görmelerine rağmen bu şekilde devam ederler, çünkü kendi kafalarında ingilizceleri çok iyi olup en iyi onlar bilir matematiğin ingilizcede nasıl kısaltıldığını. mathematics değil de matrix kelimesinden geldiğini öğrendiklerinde utanabilirler.
  #104980 lakayt | 3 yıl önce
   
 5. 5
  hacettepede fizik mühendisliği okuyan arkadaşımın çalışırken ağladığı ders.
  #104987 DinamikSoft | 3 yıl önce
   
 6. 6
  0 dan başlamayan bir yazılım dilidir. 0 dan başlamamak yazılıma bir başkaldırıdır yapılır mı bu be, isim olarak otoriter bir isme sahip olduğu anketlerle sonuçlanmıştır.
  #105010 teknikozurluyazar | 3 yıl önce