kayıt

düğün

 1. 1
  evlilik kutlama merasimi. belli bölge ve geleneklere göre 3 gün filan sürebilen çeşitleri mevcut.

  mesela şey kafamı çok kurcalamıştır. gerdek olayı. bunun anlamı düğünden hemen sonra pat diye sevişmek midir. yoksa düğünden sonraki ilk sevişme midir. yoksa en genel anlamıyla ilk sevişme midir. şindi tdk ya göre düğün gecesiymiş. olm yemin ederim akıl alır gibi değil. sen bütün gün üstünü başını birilerine oynattır, sonra milleti hoş tutacağım diye kıçını yırt, at gibi oradan oraya koştur, yok fotoğraf, yok bilmemne, sonra git düğünde dana gibi oyna, haşat ol. bir de üstüne seviş?

  asdasdasd. lan düşününce bu kuralları kim koymuş, bu gelenekler nasıl olmuş kim çıkarmışsa tam düşüncesiz itin tekiymiş. ulan desene bunlar yorulur bi iki gün bir kendilerine gelsinler diye. yok ama işiniz gücünüz bu. yani heralde bu oluşumu ortaya atan kişi de evliliği meşru seks olarak gördüğü için, düşünceymiş, merhamet sevgiymiş filan aramak pek mantıklı değil.
  #103004 feminist as fuck | 4 yıl önce
   
 2. 2
  benim değilse en sevdiğimdir... gittiğim tüm düğünlerde istisnasız halay başı olmuşumdur. bak canım çekti şu an...
  #104417 feminist as fuck | 4 yıl önce
   
 3. 3
  sazlı, sözlü eğlence halidir ve gelin & damadın en mutlu günlerinden biridir. takı takılır, o takılanlar videoya alınır. makas kesmiyor cümleleriyle harcamanın sonu yok dedirtir.

  kaynak: http://bit.ly/2QgPfu5
  #104828 herhangy | 8 ay önce
   
 4. 4
  (bkz: altın tahsilatı)
  #104829 burocknroll | 8 ay önce
   
 5. 5
  evlenme dolayısıyla yapılan, türlü geleneksel yönleri bulunan, genellikle çalgılı eğlence; eğlenceli bölümü de bulunan evlenme töreni.
  #104880 bolo | 2 ay önce