kayıt

garip rüyalar

 1. 2
  normal rüyaların bile aslında garip olduğunu düşünürsek bir şekilde akılda kalmasına sebep olacak bir ayrıntı içeren, veya tekrar tekrar görüldüğü için artık akla kazınmış anlamsız rüyalardır. eminim herkes düşünse onlarcasını sıralayabilir, benim de birkaç tanesi aklımda. mesela...

  gerçekte içkiye son derece karşı dindar annenin saçı başı karışmış sarhoş halde elinde *şarap şişesiyle dolaşması. "bana bi şişe daha bundaan!" diye etrafa bağırması.

  zamanında hoşlanılan kişiyle bir traktörle dolaşırken insanların üzerine yıldız serpmek. kişinin rüyada bile yüz vermemesi. göt olmuş bir şekilde uyanmak.

  uçarak okula gitmek, trafikten şikayet etmek.

  billie joe armstrong ile mahalledeki kırtasiyenin önünde şarkı söylemek, mikrofonu her fırsatta bana uzatması, sonra grubun menajeri olup beceriksizlikten tüm organizasyonların aksamasına sebep olmam.

  çok eski bir aşiret dizisindeki kötü yaşlı adamın beni kovalaması, en son yere düşmüş sürünürken ayağımdan yakalayıp köyün namusuyla ilgili hesap sorup öldürmeye çalışması.

  tüm insanlara kendi vücut salgılarını yedirmek üzere bir restoranın mutfağını ele geçirmiş bir yılanın bana tıslayarak "sen de ister misin?" diye sorması, benim "başaramayacaksın!" diye meydan okumam fakat insanların bu tuhaf karışıma bayılması. (çok küçükkendi bu, yıllar sonra olayın bir benzerini futurama'da izlemem biraz rahatlatmıştı)

  yazlıkta evin içinde kar yağarken camdan görünen denizde yüzen dev* bir ördeğin sahil boyunca yüzen insanlara vaklayarak hepsinin korkudan ölümüne sebep olması.

  ne olduğu bilinmeyen bir suçtan idamıma karar verilmesi, karar verenlerin tanıdığım insanlar olması, sonunda kafama sıkılması ve ölümden sonra boşluk dışında hiçbir şey olmadığını görüp can sıkıntısından uyanmam.

  en kötüsü de işlerin bir türlü yolunda gitmediği rüyalar. bir yere yetişmeye çalışmak fakat bir türlü giyinememek, eşyaların dağılıp, parçalanıp düşmesi, otobüse yetişememek, koşmak, sınavı kaçırmak vs derken o telaş içinde uyanmak.
  #105108 dark matter | 6 ay önce
   
 2. tümünü gör