kayıt

metu sözlük itiraf

 1. 167
  hayatta bazı anlık hisler var. tabi mantıken hayatımız anlardan ve hislerden oluşuyor ama bahsettiklerim biraz daha fazlaca hissettiklerimiz. mesela dönüm noktaları gibi. böyle zamanlarda ne yaşadığımın farkında olamıyorum. yani farkında değilim derken, aslında o olay gerçek değilmiş gibi oluyor. hafif bir kalp sıkışması, ama daimi. yani gördüğün rüyanda bile kalbin sıkışık.

  mesela hastasın dediklerinde öyle olmuştu. içimden diyorum acaba ölecek miyim? böyle ölüm fikriyle iç içe olmak, ama bir yandan da onu reddetmek. hayatımın o evresi boşluk boşluk. çoğu şeyi hatırlayamıyorum mesela bunun gibi.

  ya da tam tersi hayatında olumlu anlamda iz bırakan bir şey. hayatını değiştirmeye yönelik bir şey. bunun gelişi bir de ağır ağırsa insan bir o kadar gerilip stresleniyor. olumlu bir şey olsa dahi.

  mesela şindi ankaradan ayrılma fikrine yaklaştıkça korkuyorum, içim eziliyor, böyle büzüşüyom. beni burada tutan tek bir arkadaşım var, sanırım o yüzden öyle. neredeyse 6 sene oldu dip dibe geçti filan, ailem gibi olan biri. ankara aslında o olmuş. gidebilsem harika olacak, çünkü bir amacım olacak, ama bir de geride sevdiğim birini bırakacağım.

  lan çok komik yav. harbiden ben hiçbişiden memnun olmuyorum galiba,

  rkdşlr buraya bir gün çok mutlu şeyler yazacağım. mutlululu bir insan olarak hemi de. bak söz. sonra siz de gaza gelirsiniz. belki o gün metunun dönüm noktası olur. buradaki herkeş bir anda yazmaya başlar sonra çömez sayısı artar da artar. bence olur.

  vallahi. *

  *
   
 2. 166
  böyle bu saatlerde millet yeni yeni uykuya dalmışken hafif müziğimi açıp boş boş duvara bakmayı çok seviyorum. insan neden duvara bakar anasını satayım, can sıkıcı stresli şeyler düşünür filan hani. yok abi, düşünmüyorum da bir süredir. (o genelde uykuya dalmadan hemen önce sarıyor) duvarın niye beyaz renge boyandığı filan kafamı kurcalıyor mesela. ya da neden oturduğumuz evleri 4 duvarlı yapmışlar. niye sekizgen değil yav?

  her neyse, arkadaki müziği yaklaşık saat 9'dan beri dinliyorum, şimdi bi kapatacam. rüyamda bile bu şarkı çalacak. sonra ver elini dağlar bayırlar, tarlada koşan, keçi doğurtan ben. ahh ulan. yemnediyom ağlicam.
   
 3. 165
  Sanırım 2 yıl sonra ilk kez geldim. Pek de uzun süre kalacakmışım gibi gözükmüyor.
  #104937 emmettbrown | 8 ay önce
   
 4. 164
  motoko'nun saçları kafamda savrulmaya devam ediyor. bırak be peşimi artık.
   
 5. 163
  insanın götünün tutuşması rezzil bir şey. her ne konu ile ilgiliyse, o konuyla ilgili her şeyi bir an önce bitirmek istersiniz. bitirilemeyecek bir mevzuysa götünüz tutuşur. çünkü acildir. stres, mide yanması, baş ağrısı gibi yan etkileri mevcut.

  ayrıca bu sözlük ne kadan sessiz ya la... hiç sevmedim, tamamen aşırı sosyal hayatıma zıt bir mekan. cıks cıks.
  #104929 marx ha vuelto | 8 ay önce
   
 6. 162
  #104723 artık gündüzler de kontrolden çıkıyor.
   
 7. 161
  geceyi motoko'nun gifine bakıp hislenerek geçiriyorum.
   
 8. 160
  edit: yanlış başlığa girmişim yahu, kendimi aptal hissederken bu da cila oldu. Şubat ayından bahsediyorum.

  yaptığımı henüz beş dakika önce fark ettiğim salaklıktan sonra kaç gün olduğunu bir daha unutmayacağım aydır.

  Şöyle ki; geçen hafta perşembe günü, şubatın 23'ünde, bu hafta perşembe gününe yani 2 Mart'a tekabül eden bir olayla ilgili kocaman rakam ve harflerle bir kağıda not alıp, bunu da tam karşımdaki panonun ortasına iğneledim unutmayayım diye. Bir haftadır her gün o nota gözüm çarptı, her seferinde "az kaldı unutmasam bari" diye düşündüm, bazen yapacak bir şey bulamayınca panoya bakarım boş boş. Saatler geçirdim yani o notla. Ama bir hata olduğunu ancak tam gözümü nottan ayırıp bilgisayardaki tarihe baktığımda bugünün 1 mart olduğunu görüp, sonra "hadi ya kaçırdım galiba" diye 3-4 saniye şok yaşayınca anlayabildim ancak.

  Ortalama bir insanınkinden daha az çalışan beynim, 23+7=30 sonucuna varınca fazladan uğraşamamış olacak ki gidip utanmadan kossskocaman "30 ŞUBAT PERŞEMBE UNUTMA!!!" diye yazmışım, ve bunu koca bir hafta algılayamamışım. Yani 29 ile 28'i karıştırmak değil, asla ve asla var olmayan bir tarihe devasa bir not bırakmışım. Övünmek gibi olmasın çok çok saçma şeyler yaparım ama hiç kendi kendimi 1 hafta boyunca kandıramamıştım, gurur mu duysam üzülsem mi bilemedim.
  #104724 dark matter | 10 ay önce
   
 9. 159
  sakinleştim ama şimdi de geceler sabah olamıyor sözlük.
   
 10. 158
  Çok pişmanım sözlük... Yine kaş yaparken göz çıkardım. Her şey güzel güzel giderken mutluluk mu battı ne olduysa kendi ellerimle mahvettim hem de bilerek ve isteyerek. Aslında amacım küçücük bir ayar vermekti fakat dozu ayarlayamamışım elimde patladı.
  Kendi açımdan harika giden bir şeyi kendim için adeta bir eziyete çevirdim. İki ucu boklu değnekti ama be... ne yapsam yine metu sözlük itiraf entrysi malzemesi çıkacaktı zaten.
  Okuyorsan duy sesimi.
  Öyle demek istemedim, geri dön :/
  #104721 calculuss | 10 ay önce
   
 11. 157
  ofisin orta yerinde dikilip hepinizin amına koyim diye bağırıp arkama bakmadan çekip gitmek istiyorum.

  sanırım bi gün bunu yapıcam.
   
 12. 156
  sakinleştim sözlük. darısı hepinizin başına.
   
 13. 155
  (bkz: metusozluk küfür duvarı)
  #104594 dadada | 10 ay önce
   
 14. 154
  kendimi imparator ilan ettim. aynı zamanda da mesihim. kurtuluşa koşun.
   
 15. 153
  sinirim geçmiyor sözlük.