kayıt

ekşi sözlük

 1. 2
  footer'ındaki yazıya hayran olduğum site.

  "bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır."
  #3124 halojan | 8 yıl önce
   
 2. 26
  *verdiği bkz'larla güncel olaylara çok zekice ayar verdiğini sanan dallamaların,

  *rönasans döneminin en sikko tablosunun başlığına "renk ahenklerinin insanı cennete ulaştırdığı tablo" yazıp iki dakika sonra fb-gs başlığına "en büyük galatasaray, sıçarım adam olun" yazan entel görünümlü kıroların,

  *akp'ye laf sokmayı, özellikle bunu tarihteki kötü imajlarıyla ün salmış ünlü kişiliklerin başlıkları altına bkz:recep tayyip erdoğan yazarak yapmayı entellik sanan andavalların, (akp olduğumu sananlar için: ak parti yazmadım bak, aaa keee peee yazdım)

  *kendisinin desteklemediği her siyasi görüşü faşizm sanan cahillerin,

  *eşcinsel haklarını annelerinin namusu gibi savunan normal insanların,

  *akp'li olmanın yobazlık, chp'li olmanın çakma solculuk, mhp'li olmanın kıroluk olduğunu düşünen toplum gariplerinin,

  *trolleri siklemediğini belli etmeye çalışıp troll başlıklarında "ananızı s....kerim" yazan kurtlar vadisi terklerin,

  *kendileri sanki bired piit ya da coni depp(çok komik değil mi swh)miş gibi türk kızlarını kezbanlaştıran ergenlerin,

  *kendileri sanki ingiliz kraliyet mensubu kadar asilmiş gibi türk erkeklerine laf sokmaya çalışan selinsuların,

  *her namaz kılanı cemaatçi, her kemalisti dinsiz, her solcuyu devrimci, her milliyetçiyi faşist sanan filozofların,

  *kuran, incil ve tevrat'ın nelerden bahsettiği hakkında en ufak bilgisi olmayıp ateist olmaya kalkanların,

  *inci sözlüğün komik olmadığını iddia edip "yaran facebook yorumları" başlığına "bir adamın gözleri dolarmış, kulakları euro" yazanların,

  *uyumaktan bitirmeyi başaramadığı sanatsal filme methiye dizen çakma entellerin

  cirit attığı, insanların gösteriş için kendilerini kastıkça kastığı sikko mekan.
  #50622 lord of the cakars | 6 yıl önce
   
 3. 4
  sözlük aleminde yeri bambaşka olan,liderlik özelliğini hiç kaybetmeyen ve sourberry gibi muhteşem bir sisteme sebep olan,yıllardır okuduğum,bir süredir çaylak modunda olduğum,çokça sevdiğim site****
  #6982 soieponderosa | 8 yıl önce
   
 4. 27
  metusozluk'ün hiç bir zaman olamayacağıdır.
  #50639 birgaripmakinaci | 6 yıl önce
   
 5. 14
  bütün diğer sözlükler toplansa bir ekşi etmezdi eskiden ama artık o havasını yitirmiştir yine de kabul edelim ki hepimiz orada yazar olabilmeyi isteriz...
  #33546 godisnowhere | 7 yıl önce
   
 6. 33
  yaklaşık 8 yıldır yazarı oldum, ancak son 4-5 yıldır aktif olarak yazmak yerine haftada 1-2 yazıp çıktığım mekan. eskiden güzel sohbet edebileceğiniz, seviyeli, bilgili insanlar vardı. şimdikiler ise öyle olduklarını sanıyorlar. bozulan bohem havası da cabası. ekşi sözlük'ün yıllara göre değişiminin en büyük sebebi kalabalıklaşan ortamı ve her büyüyen şeyde olduğu gibi çirkinleşmesidir. ancak sözlük yöneticilerinden(görünmez yöneticilerden desek daha doğru olur) guru ile son sohbetimde kaliteyi çok önemser gibi bir tavrı yoktu. reklamveren şirketler ve tabi ki aracıları, bu gibi websiteler için kaliteli içerik yerine kelle başına bakıyorlar, yani ne kadar "hit" bir sözlük olursa, o kadar iyi. dolaysıyla önemli olan nitelik değil, nicelik oluyor bir noktadan sonra. böyle düşünmeyenler ise ya sözlükten ayrılıyor, ya da sözlüğe çok sık uğruyorlar.
  şu anda ekşi sözlük'ün 7. nesillerden sonraki kısımlarını herhangi bir sözlük ile karşılaştırırsanız pek bir fark göremezsiniz. insanlar, yazarlar artık sözlük formatından sıkılmamış olsalardı kendilerine dişli bir rakip çıkabilirdi. ancak ne var ki kendilerine en yakın gözüken uludağ sözlük ve itü sözlük gibi alternatiflerde de durum aynı, hatta çok daha kötü. niceliğe verilen önem burada da niteliği ikinci plana atıyor, dolaysıyla nispeten daha az baskı hisseden yazarlar daha rahat ama aynı zamanda daha özensiz, kısaca kalitesiz entry'ler girebiliyorlar.
  #55310 stfu | 5 yıl önce
   
 7. 45
  ilk kurulan sözlük olması ve uzun yıllardır var olması sebebiyle daha geniş ve hala bir şeyler ararken başvurulacak yer olup, yaklaşık olarak 10-12. nesilden sonra iyice bozulduğunu düşündüğüm yerdir.

  önceden bir şeyler yazmak okumak çok zevkliyken, gittikçe kalabalıklaşması *, artık açılan tuhaf başlıklar, gereksiz atışmaların fazlaca artması, "ergen" bünyeleri fazlaca bulundurması sebebiyle biraz insanı yorandır.
  #79056 bluefairy | 4 yıl önce
   
 8. 46
  her allahın günü bir başka salak şey yapan, deneyen, uygulayan web sitesi. bu kadar salakça şeyler yapmasına rağmen hala ayakta kalabilmesi, hatta daha da güçlenmesi ise insanlarımızın bir ayıbı sanırım. nerde popülizm, orda başarı. bravo valla.

  neyse gideyim de biraz acun izleyeyim.
  #86120 stfu | 4 yıl önce
   
 9. 48
  entrysini kimse takmayinca sacmalayan yazarlari olan sozluk. bir baslik var mesela takip ediyorum, bi entry yaziyor. cok begenmis olacak ki etkilesim olmadi diye birkac gun sonra silip yeniden ayni entryi giriyor. birileri favorileyene ya da oy verene kadar tekrarliyor bunu. bircok baslikta boyle tipler var, bir sey eklenirse okuyalim diye takibe aliyoruz ama yok, ayni dandik sey donup yine geliyor.
  #103659 dark matter | 1 yıl önce
   
 10. 50
  beni bile yazar yaptıysa ciddi problemleri olan sözlük. o kadar saçmaladı ki benim yazabileceklerim bile daha kötü bir hale sokamayacağından yazmıyorum. halbuki hesabı açarken ne trollük planlarım vardı. satsam mı ne yapsam.
  #105074 dark matter | 8 ay önce
   
 11. 32
  yazarı olmaktan gurur duyduğum sözlük.