kayıt

emily is away

 1. 1
  steam üzerinden ücretsiz olarak oynanabilen minik fakat etkili bir oyun. sınav dönemi böyle şeylere takılınca hoş olmuyor ama 20 dakikada filan bitiyor zaten. rastgele denk geldi oynayayım dedim ama üzdü, şimdi gidip halıyı izleyeceğim bir süre.

  azıcık spoiler olabilir, hiçbir şey bilmeden oynamak daha güzel.
  oyunda yaptığımız şey msn'den lise arkadaşımız olan emily ile yazışmak, her cevap vermemiz gerektiğinde 3 seçenekten birini seçip konuyu o yöne çeviriyor ve rastgele tuşlara basarak diyaloğu takip ediyoruz, başka bir rolümüz yok. bazen seçimlerden sonra aşağıda "emily will remember this" yazıyor ve ileride gerçekten bahsi geçebiliyor. Lise sondan başlıyor oyun, sonra farklı üniversitelere gidiyoruz filan derken üniversite bitene kadar her yıl 5 dakika kadar ne oldu ne bitti diye sohbet ediyoruz emily ile, yavaş yavaş aradaki ilişki değişiyor, başta sohbet akarken bir soğukluk giriyor ve sonraları yazdıklarınızı siler, istediklerinizi söyleyemez hale geliyorsunuz konu açacağım diye uğraşırken. en sonunda ise sadece 3 seçenekle insanın içine bir öküz oturtuyor. benzer durumları yaşamışsanız gerçekten bok gibi hissettirebiliyor. insanın yazdığını gönderemeden silmesi korkunç bir şey.

  olaylar 2002-2006 arasında geçiyor, tasarım eski bir windows sürümünün masaüstü şeklinde*, ayrıca her yıl oturum açtığımızda o yılın güzel albüm/ film kapaklarını profil resmi olarak seçebiliyoruz böyle nostaljik bir teması var. devam oyunu da henüz yeni çıkmış ayrıca "emily is away too" diye.

  cidden üzücü oyun.
  goodbye.
  #105084 dark matter | 7 ay önce