kayıt

garip rüyalar

 1. 3
  Mesaj veren rüyalardır. İyi analiz edip hayatınızda düzeltme yapmanız gerektiğine işaret eder.
  #105145 ironman | 5 ay önce
   
 2. 2
  normal rüyaların bile aslında garip olduğunu düşünürsek bir şekilde akılda kalmasına sebep olacak bir ayrıntı içeren, veya tekrar tekrar görüldüğü için artık akla kazınmış anlamsız rüyalardır. eminim herkes düşünse onlarcasını sıralayabilir, benim de birkaç tanesi aklımda. mesela...

  gerçekte içkiye son derece karşı dindar annenin saçı başı karışmış sarhoş halde elinde *şarap şişesiyle dolaşması. "bana bi şişe daha bundaan!" diye etrafa bağırması.

  zamanında hoşlanılan kişiyle bir traktörle dolaşırken insanların üzerine yıldız serpmek. kişinin rüyada bile yüz vermemesi. göt olmuş bir şekilde uyanmak.

  uçarak okula gitmek, trafikten şikayet etmek.

  billie joe armstrong ile mahalledeki kırtasiyenin önünde şarkı söylemek, mikrofonu her fırsatta bana uzatması, sonra grubun menajeri olup beceriksizlikten tüm organizasyonların aksamasına sebep olmam.

  çok eski bir aşiret dizisindeki kötü yaşlı adamın beni kovalaması, en son yere düşmüş sürünürken ayağımdan yakalayıp köyün namusuyla ilgili hesap sorup öldürmeye çalışması.

  tüm insanlara kendi vücut salgılarını yedirmek üzere bir restoranın mutfağını ele geçirmiş bir yılanın bana tıslayarak "sen de ister misin?" diye sorması, benim "başaramayacaksın!" diye meydan okumam fakat insanların bu tuhaf karışıma bayılması. (çok küçükkendi bu, yıllar sonra olayın bir benzerini futurama'da izlemem biraz rahatlatmıştı)

  yazlıkta evin içinde kar yağarken camdan görünen denizde yüzen dev* bir ördeğin sahil boyunca yüzen insanlara vaklayarak hepsinin korkudan ölümüne sebep olması.

  ne olduğu bilinmeyen bir suçtan idamıma karar verilmesi, karar verenlerin tanıdığım insanlar olması, sonunda kafama sıkılması ve ölümden sonra boşluk dışında hiçbir şey olmadığını görüp can sıkıntısından uyanmam.

  en kötüsü de işlerin bir türlü yolunda gitmediği rüyalar. bir yere yetişmeye çalışmak fakat bir türlü giyinememek, eşyaların dağılıp, parçalanıp düşmesi, otobüse yetişememek, koşmak, sınavı kaçırmak vs derken o telaş içinde uyanmak.
  #105108 dark matter | 6 ay önce
   
 3. 1
  nereye uyar bilemedim ama şok etkisi yaratan rüyalar başlığına uyduramadığım rüyalardır.
  hayır zaten rüya gören bir insan değilim, neredeyse 3 yıla bir rüya düşüyor, onlar da normal olmuyor. aşağıdaki rüyalar farklı zaman (2-3 yıllık) aralıklarında görülmüş olup bence gariplerdir:

  rüyada sicilya'da uyanılır, otelden çıkılıp gezmeye başlanır. arnavut kaldırımlı bir yerlerden geçerken bir fransızla karşılaşılır, yol sorar. sonrasında kendisiyle fransızca konuşmaya başlanır ama öyle böyle değil, bildiğiniz türkçe'den daha iyi konuşmaktayımdır. onun da yanında kimse olmadığı için birlikte gezilmeye başlanır, neden sonra yanınızdaki bu insan "can u speak english?" diye sorar, afallar ve "i think, i may" derim.
  burada ilginç olan nokta fransızca'yı hiç de o kadar konuşabilecek düzeyde bilmiyor olup, İngilizce konuşabilmemdir. Üstüne bir de sicilya'da bir fransızla karşılaşmamdır.

  bir sonraki serüvenimde arabayla hindistan'a gezmeye giderim. her yeri gezer, alışverişimi yapar, bollywood'a bile uğrar, bir film setine dalıp dans eder şarkımı söylerim. her yeri rahatlıkla gezmekteyimdir fakat gün ağarmadan da eve dönme isteği içerisindeyimdir. arabayla hindistan'ın o güzel ışıklı yerlerinden geçer ve gümrüğe gelirim, artık tek sıkıntım aracın bagajının aranmasıdır. zira gelirken bulunmaz hint kumaşı ve içinde altın parçacıkları olan içkiler (onlar da suriye tarafından, hindistan'dan türkiye'ye arabayla dönüş için ideal yol!) almış, getirmişimdir ve el koymalarını istememekteyimdir. neyse ki kapıdan rahatlıkla geçerim.

  bu maceramızda batum'dayım. tüm şehri gezer, gürcistan'da başka bir şehre geçmeye karar veririm ailemle birlikte. o esnada bir telefon gelir, şu an çok net hatırlamıyorum ama rüyayı gördüğüm zaman hiç de ders kayıt dönemi olmamasına rağmen sanki ders eklemeyle ilgili bir sorun çıkmıştır da ders almaya kendim mi gelmem gerekiyordur, öyle bir şeydir. telefonu kapatır kapatmaz "benim acilen ankara'ya dönmem gerek" deyip koşmaya başlarım. yalınayak yani dönme yöntemim, tabii hindistan'a bir gecede arabayla gidip dönersem ankara'ya da gün içinde koşarak ulaşabilirim, evet.
  #78393 bluefairy | 4 yıl önce